Zavřít

Informácie o materiáloch

Uvažujete o kúpe nového výrobku, ale ponuka materiálov je široká a potrebujete poradiť? Pripravili sme prehľadného sprievodcu, ktorý vám bude pri výbere nápomocný. Odporúčame prečítať si tiež informácie o tom, ako sa správne starať o kúpenú posteľnú bielizeň, prestieradlá a ďalšie výrobky.

POSTEĽNÁ BIELIZEŇ:

- Bavlna deluxe (+ digitál)

- Krep deluxe

- Flanel deluxe

- Bavlnený satén

- Švajčiarsky satén

- Bambus

- Damašek

- Atlas grádel

- Perkál

PRESTIERADLÁ:

- Džersejové prestieradlá

- Froté prestieradlá

- Saténové prestieradlá

- Prestieradlá z hladkej bavlny 

UTERÁKY A OSUŠKY:

- Uteráky a osušky z egyptskej bavlny

- Bambusové uteráky a osušky

- Modalové uteráky a osušky

BAVLNA DELUXE, BAVLNA DELUXE DIGITÁL

Ide o prírodný materiál, ktorý je veľmi príjemný, vzdušný a dobre odvádza vlhkosť. Klasická 100 % bavlna v plátnovej väzbe je na českom trhu najrozšírenejším materiálom na výrobu posteľnej bielizne.

Bavlna deluxe je vyrobená z bavlnenej priadze vo vysokej kvalite 30 NE. Látka je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním, čo vo výsledku znamená vyššiu pevnosť a dlhšiu životnosť látky. Na tlač používame ekologické reaktívne farby, pretože prefarbí vlákno do hĺbky a tým zaručujú krásne žiarivé odtiene a farebnú stálosť aj po mnohých praniach. Oproti bežnej bavlne poskytuje tento materiál lepší používateľský komfort.

Bavlna deluxe digitál je z hľadiska materiálového vyhotovenia totožná s bavlnou deluxe. Rozdiel je v použití odlišnej tlačovej technológie. Ide o najmodernejšiu vysokokvalitnú digitálnu tlač, ktorá umožňuje vytvoriť mimoriadne precízny detail. Táto metóda tlače sa využíva najmä pri celoplošných pestrých motívoch, ktoré si vyžadujú dokonalé vyhotovenie. 

Posteľnú bielizeň z bavlny deluxe odporúčame kombinovať s prestieradlami džersej alebo froté.

KREP DELUXE

Krep deluxe má rovnaké materiálové zloženie a úžitkové vlastnosti ako bavlna deluxe. Základom je prírodný vzdušný materiál vyrobený zo 100 % bavlny v plátnovej väzbe a v kvalite priadze 30 NE. Je na dotyk veľmi príjemný, čo je podporené kvalitnými reaktívnymi farbami, ktoré látku prefarbujú úplne a navyše ju zošľachťujú. Látka je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním.

Označenie „krep“ napovedá, že má látka „vlnitý povrch“, ktorý sa dosahuje finálnou úpravou tkaniny. Naša posteľná bielizeň má jemné a drobné krepovanie. Bavlnená posteľná bielizeň s krepovou úpravou sa takmer nekrčí, ľahko sa udržuje (nežehlí sa!) a vyniká praktickým moderným vzhľadom.

Krepovú posteľnú bielizeň odporúčame kombinovať s prestieradlami džersej alebo froté.

FLANEL DELUXE

Flanel deluxe je prírodný materiál vyrobený zo 100 % bavlny v plátnovej väzbe, a má preto všetky jej vlastnosti – je priedušný a dobre absorbuje vlhkosť. Líši sa však povrchom, ktorý je špeciálne upravený tzv. počesaním. Počesaním vzniká na vonkajšej strane látky jemný vlas, vďaka ktorému sa flanelová posteľná bielizeň vyznačuje mimoriadnu hebkosťou (je na dotyk „plyšová“) a vysokou hrejivosťou. Z tohto dôvodu je flanel deluxe obľúbený najmä počas chladných mesiacov. Látka je zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním.

Flanelovú posteľná bielizeň kombinujte s džersejovými prestieradlami alebo s prestieradlami z hladkej bavlny.

BAVLNENÝ SATÉN

Bavlnený satén vyrábame z vysokokvalitnej česanej bavlnenej priadze s kvalitou 40 NE. Ide o výrobok z luxusnej 100 % bavlny, tento prírodný materiál je mimoriadne ľahký a jemný na dotyk, skvele odvádza vlhkosť a je priedušný. Vďaka dlhým jemným vláknam a atlasovej väzbe má látka veľmi hustú a pevnú štruktúru, ktorá je charakteristická prirodzeným leskom na lícovej strane a najmä dlhou životnosťou. Použité reaktívne farby látku ďalej zošľachťujú, navyše vďaka kvalite povrchu lepšie vyniknú a zdajú sa tak žiarivejšie. Látka je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním. Ide o luxusný materiál, ktorý je synonymom pre kvalitu, krásu a pohodlie.

Posteľnú bielizeň z bavlneného saténu kombinujte len so saténovými prestieradlami alebo prestieradlami džersej. Neodporúčame kombináciu s prestieradlami froté, pretože vďaka odlišným povrchom dochádza k treniu, ktoré môže negatívne ovplyvniť jemný povrch bavlneného saténu.

Nepleťte si bavlnený satén so saténom vyrobeným z polyesteru!

Satén vyrobený z umelých vlákien je studený, klzký a nie je takmer schopný absorbovať vlhkosť. To znamená, že ak sa počas spánku potíte, všetok pot v podstate zostáva na povrchu látky, ktorá je potom lepkavá a chladí. Z tohto dôvodu je posteľná bielizeň „z umeliny“ nevhodná na spánok. Navyše, zo zdravotného hľadiska nie je dobrou voľbou pre alergikov a jedincov s citlivou pokožkou.

ŠVAJČIARSKY PRÉMIOVÝ BAVLNENÝ SATÉN

Švajčiarsky prémiový bavlnený satén je utkaný z tej najjemnejšej 100 % česanej bavlnenej priadze v kvalite 60 NE, ktorá sa vyrába z akostných druhov dlhovláknitej egyptskej mako bavlny. Kvalita tohto luxusného prírodného materiálu sa radí na najvyššiu svetovú úroveň a uspokojí preto aj tých najnáročnejších zákazníkov. Švajčiarsky satén sa vyznačuje neuveriteľnou mäkkosťou, hebkosťou a prirodzeným leskom. Vďaka vysokej hustote tkania, ktorá zaručuje veľmi pevnú štruktúru látky, dosahujú výrobky zo švajčiarskeho prémiového saténu extrémne dlhú životnosť. Látka je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním.

Posteľnú bielizeň zo švajčiarskeho prémiového saténu kombinujte výhradne s prestieradlami džersej alebo so saténovými prestieradlami. Neodporúčame kombináciu švajčiarskeho saténu a prestieradlami froté, pretože vďaka odlišným povrchom dochádza k treniu, ktoré môže negatívne ovplyvniť jemný povrch bavlneného saténu.

BAMBUS

Bambusová posteľná bielizeň je vyrobená z veľmi jemnej priadze v kvalite 40 NE (tkané v atlasovej väzbe), ktorá je kombináciou česanej bavlny (50 %) a bambusových vlákien (50 %). Bambusové vlákna sú charakteristické prirodzenými antialergickými a antibakteriálnymi účinkami, navyše majú výnimočnú schopnosť absorbovať vlhkosť, a preto je posteľná bielizeň dobre priedušná. Hlavnou prednosťou bambusovej posteľnej bielizne je mimoriadna jemnosť a hebkosť, použitá antipeelingová úprava obmedzuje žmolkovanie a látka získa elegantný matný lesk. Vďaka kombinácii rôznych vlákien je prirodzenou vlastnosťou látky vznik tzv. počesaného vlasového efektu. Bambusová posteľná bielizeň sa ľahko udržuje, vďaka jemnosti bambusového vlákna ju stačí iba zľahka prežehliť. Látka je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním.

Bambusovú posteľná bielizeň kombinujte iba s džersejovými prestieradlami. Neodporúčame kombináciu s prestieradlami froté – vďaka odlišným povrchom dochádza k treniu, ktoré môže negatívne ovplyvniť jemný povrch bavlneného saténu.

DAMAŠEK A ŠVAJČIARSKY DAMAŠEK

Damašková posteľná bielizeň je vyrobená zo 100 % egyptskej česanej bavlny tej najvyššej kvality v kvalite 60 NE. Výnimočnosť damašku je daná použitím špeciálnych žakárových vytkávacích stavov, ktoré vytvoria jemný reliéfny vzor, kde sa strieda lesklá a matná plocha. Tento prepychový prírodný materiál sa vyznačuje mimoriadnu hebkosťou a prirodzeným leskom. Látka je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním. V našej ponuke nájdete exkluzívnu kolekciu Lolita, ktorá ponúka damaškovú posteľnú bielizeň s vytkávaným plošným florálnym motívom v pestrej palete žiarivých farieb.

Damaškovú posteľnú bielizeň kombinujte výhradne s prestieradlami džersej alebo so saténovými prestieradlami.

ATLAS GRÁDEL

Atlas grádel je rovnako ako damašková posteľná bielizeň vyrobený zo 100 % egyptskej česanej bavlny tej najvyššej kvality. Jemný vytkávaný prúžok je tkaný špeciálnymi tkáčskymi stavmi. Posteľná bielizeň z tohto luxusného materiálu sa vyznačuje mimoriadnu hebkosťou, prirodzeným leskom a jemnú nadčasovou eleganciou. Látka je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním. V našej ponuke nájdete exkluzívnu kolekciu Carmen, ktorá ponúka atlas grádel v pestrej palete farieb.

Atlas grádel kombinujte výhradne s prestieradlami džersej alebo so saténovými prestieradlami.

PERKÁL (PRÉMIOVÁ BAVLNA)

Bavlnený perkál je vyrobený z jemnej česanej 100 % bavlnenej priadze. Svojimi vlastnosťami sa najviac podobá bavlnenému saténu vyznačuje sa mimoriadnou hebkosťou a prirodzeným matným leskom. Látka je pevná, má veľmi hustú štruktúru a je navyše zošľachtená tzv. mercerovaním, sanforizáciou a kalandrovaním. V našej ponuke nájdete perkál v podobe bielej posteľnej bielizne a obliečok na vankúše a tiež ako hladké biele prestieradlá bez gumy.

DŽERSEJ PRESTIERADLÁ A DŽERSEJ PRESTIERADLÁ S ELASTANOM

KLASICKÉ DŽERSEJ: Džersej je hladký a hebký úplet vyrobený z prvotriednej 100 % bavlnenej priadze. Vyznačuje sa veľmi hustou štruktúrou tkania a vysokou gramážou 160 g/m2. Ide o ľahký a priedušný materiál, ktorý dokáže skvele odvádzať vlhkosť, a preto je vhodný na celoročné použitie. V porovnaní s klasickým bavlneným prestieradlom je džersej oveľa jemnejšie a príjemnejšie na dotyk. Pre bližšiu predstavu možno prirovnať k materiálu, z ktorého sa vyrábajú tričká alebo pánske tielka. Pri výrobe prestieradiel sú (rovnako ako u posteľnej bielizni) použité kvalitné reaktívne farby, ktoré zaručujú krásne žiarivé odtiene a farebnú stálosť aj po mnohých praniach.

Džersej prestieradlá radíme medzi napínacie prestieradlá. Hodia sa ku všetkým typom posteľnej bielizne. Medzi zákazníkmi sú napínacie džersej prestieradlá veľmi obľúbené, pretože ich netreba žehliť, nezrážajú sa a sú tvarovo prispôsobivé. Skvelú stabilitu a jednoduchú manipuláciu pri obliekaní zaručuje prirodzená pružnosť a kvalitná všitá guma po celom obvode prestieradla. Prestieradlá sú šité na matrace do výšky 25 cm (detské do 15 cm) a ich rozmery zodpovedajú rozmerom matraca. Klientske úpravy rozmerov napínacích prestieradiel ani šitie prestieradiel na mieru nerobíme.

DŽERSEJ PRESTIERADLÁ S ELASTANOM: Použitie je rovnaké, líšia sa len v materiálovom zložení (95 % bavlna s 5 % prímesou elastanu pre lepšiu pružnosť) a výške boku – pri elastanových džersej prestieradlách je to 40 cm, čo poteší najmä majiteľov veľmi vysokých matracov.

Ako vybrať správny rozmer napínacieho prestieradla? Napríklad na matrac s rozmermi 180/200 cm je určené prestieradlo 180/200 cm. Najmenší rozmer napínacieho prestieradla na jednolôžko je 100/200 cm, dobre však sedí aj na matrac široký 80 alebo 90 cm.

FROTÉ PRESTIERADLÁ

Froté je tzv. slučková tkanina vyrobená prevažne z bavlnených vlákien. Slučky vystupujú nad základnú osnovu látky a práve tým je zaručená jeho skvelá hrejivosť a nasiakavosť. Na dosiahnutie potrebnej pružnosti obsahujú froté prestieradlá prímes polyesteru (20 %). Túto tkaninu nájdete v každej domácnosti v podobe uterákov, županov alebo prestieradiel. Froté prestieradlá sú vďaka svojej hrejivosti vhodné predovšetkým na zimné obdobie. Pri výrobe prestieradiel sú (rovnako ako pri posteľnej bielizni) použité kvalitné reaktívne farby, ktoré zaručujú krásne žiarivé odtiene a farebnú stálosť aj po mnohých praniach.

Froté prestieradlá radíme medzi napínacie prestieradlá. Vyznačujú sa žiarivými farbami, veľmi hustou štruktúrou tkania a vysokou gramážou 200 g/m2. Najlepšie sa hodia k posteľnej bielizni z bavlny, krepu alebo flanelu deluxe. Froté prestieradlá neodporúčame kombinovať s damaškom či posteľnej bielizni z bavlneného saténu – vďaka odlišným povrchom dochádza k treniu, ktoré môže negatívne ovplyvniť jemný povrch posteľnej bielizne.

Medzi zákazníkmi sú napínacie froté prestieradlá obľúbené najmä vďaka jednoduchej údržbe: nežehlia sa, nezrážajú sa a sú tvarovo prispôsobivé. Skvelú stabilitu a jednoduchú manipuláciu pri obliekaní zaručuje kvalitná všitá guma po celom obvode prestieradla. Prestieradlá sú šité na matrace do výšky 25 cm (detské do 15 cm) a ich rozmery zodpovedajú rozmerom matraca. Klientske úpravy rozmerov napínacích prestieradiel ani šitie prestieradiel na mieru nerobíme.

Ako vybrať správny rozmer napínacieho prestieradla? Napríklad na matrac s rozmermi 180/200 cm je určené prestieradlo 180/200 cm. Najmenší rozmer napínacieho prestieradla na jednolôžko je 100/200 cm, dobre však sedí aj na matrac široký 80 alebo 90 cm.

SATÉNOVÉ PRESTIERADLÁ

Prestieradlá z bavlneného saténu sú vyrobené z tých najjemnejších a najkvalitnejších 100 % bavlnených priadzí. Vyznačujú sa skvelými úžitkovými vlastnosťami, ktoré sú dané veľmi hustou štruktúrou tkania a prirodzeným leskom, ktorý prestieradlu dodáva luxusný vzhľad. Saténové prestieradlá s gramážou 125 g/m2 sú veľmi ľahké, mimoriadne jemné a hebké na dotyk, priedušné a skvele odvádzajú vlhkosť. Sú vhodné predovšetkým pre letné obdobie. Pri výrobe prestieradiel sú (rovnako ako pri posteľnej bielizni) použité kvalitné reaktívne farby, ktoré zaručujú krásne žiarivé odtiene a farebnú stálosť aj po mnohých praniach.

Saténové prestieradlá radíme medzi napínacie prestieradlá, pretože je po celom ich obvode kvalitná všitá guma, ktorá zaručí skvelú stabilitu a jednoduchú manipuláciu pri obliekaní. Bavlnený satén, z ktorého sú prestieradlá vyrobené, však sám osebe pružný nie je. Prestieradlá sú šité na matrace do výšky 28 cm (detské do 15 cm) a ich rozmery zodpovedajú rozmerom matraca. Hodia sa k všetkým typom posteľnej bielizne, najmä k damašku a k posteľnej bielizni z bavlneného saténu. Klientske úpravy rozmerov napínacích prestieradiel ani šitie prestieradiel na mieru nerobíme.

Ako vybrať správny rozmer napínacieho prestieradla? Napríklad na matrac s rozmermi 180/200 cm je určené prestieradlo 180/200 cm. Najmenší rozmer napínacieho prestieradla na jednolôžko je 100/200 cm, dobre však sedí aj na matrac široký 80 alebo 90 cm.

PRESTIERADLÁ Z HLADKEJ BAVLNY

Prestieradlá z hladkej bavlny sú vyrobené z prírodnej 100 % bavlnenej látky. Ide o klasickú bavlnenú plachtu bez gumy s gramážou 150 g/m2, ktorá je priedušná a príjemná na dotyk. Prestieradlo z hladkej bavlny je vhodné na celoročné používanie. Pri výrobe prestieradiel sú (rovnako ako pri posteľnej bielizni) použité kvalitné reaktívne farby, ktoré zaručujú krásne žiarivé odtiene a farebnú stálosť aj po mnohých praniach.

K dispozícii sú dva rozmery, a to 140/240 cm na jednolôžko a 240/260 cm na dvojlôžko. Vyberať môžete zo širokej škály žiarivých farieb.

UTERÁKY A OSUŠKY Z EGYPTSKEJ BAVLNY

100 % egyptská bavlna predstavuje absolútnu špičku medzi uterákmi. Považuje sa za najkvalitnejšiu bavlnu na svete, vďaka svojim prirodzene dlhým jemným vláknam sa vyznačuje extrémnou nasiakavosťou, úžasnou hebkosťou a najmä veľmi dlhou životnosťou. Uteráky z egyptskej bavlny sú tkané vo vysokej gramáži 600 g/m2, ktorá zaručuje pevnú a hustú štruktúru látky a teda vysoký používateľský komfort.

BAMBUSOVÉ UTERÁKY A OSUŠKY

Bambusové uteráky a osušky sú utkané vo vysokej gramáži 550 g/m2 zo zmesi bavlny (60 %) a bambusového vlákna (40 %). Tento materiál sa práve vďaka prítomnosti bambusového vlákna vyznačuje unikátnymi vlastnosťami. Uteráky sú mimoriadne hebké a mäkké na dotyk. Vďaka dutému tvaru vlákien majú extrémne vysokú nasiakavosť a tiež rýchlejšie schnú. bambus má prirodzenú antibiotickú funkciu, nemnožia sa v ňom baktérie a plesne a nedochádza preto k vzniku nepríjemných pachov. Hodí sa preto najmä do kúpeľní bez prirodzeného vetrania.

MODALOVÉ UTERÁKY A OSUŠKY

Modalové uteráky a osušky sú vyrobené z prvotriednych prírodných materiálov. Nová technológia výroby prináša zmes modalu (70 %) a bavlny (30 %), ktorá sa v spojení s gramážou 550 g/m2 a trendy vzormi stane nielen dizajnovým doplnkom vašej kúpeľne. Kombinácia bavlny a modalu, ktorý sa vyrába z bukového dreva, spĺňa tie najvyššie nároky na hebkosť a nasiakavosť. Precízne vyhotovenie v kombinácii s revolučným materiálom zaisťuje ešte lepšiu rozmerovú stabilitu a žiarivosť farieb aj po niekoľkonásobnom praní. Modalové uteráky a osušky sú veľmi príjemné a prirodzene lesklé, výborne sajú a následne rýchlo schnú, čo je nespornou výhodou pre menšie kúpeľne bez možnosti prirodzeného vetrania. Uteráky vás prekvapia svojím jemným elegantným vzhľadom. Sú hebké a nadýchané, prirodzený lesk modalového vlákna dodáva povrchu neobyčajné čaro.

Skúsenosti a tradícia

v textilnej výrobe

Kvalitné materiály

a moderné technológie

Úpravy zadarmo

zakúpených obliečok

Doprava zadarmo

pri nákupe nad 3 000 Kč

TOPlist