Posteľná bielizeň mikroplyš

Posteľná bielizeň z mikroplyšu je vyrobená zo 100 % polyesteru. Umelé polyesterové vlákna nemajú takmer žiadnu schopnosť odvádzať vlhkosť a posteľná bielizeň z takého materiálu preto nie je dostatočne priedušná. To znamená, že ak sa počas spánku potíte, všetok pot v podstate zostáva na povrchu látky, ktorá je potom vlhká a lepkavá. Tým môže najmä u citlivých jedincov dôjsť k nepríjemnému podráždeniu pokožky. Látky zo syntetických materiálov sú navyše veľmi náchylné na vznik statickej elektriny, náchylnejšie ako látky z prírodných vlákien. Posteľná bielizeň z „umeliny“ je do spálne skrátka úplne nevhodná.

Na výrobu kvalitnej a zdravotne nezávadnej posteľnej bielizne sú potrebné prvotriedne suroviny a úpravy. V našom obchode nájdete iba posteľnú bielizeň zo 100 % bavlny, na ktorú sa špecializujeme. Posteľnú bielizeň z umelých materiálov, ako je mikrovlákno či mikroplyš, neponúkame, nepovažujeme ich zo zdravotného hľadiska a z hľadiska kvality výrobku za vhodné.

Viac o materiáloch použitých na posteľnú bielizeň nájdete tu: Informácie o materiáloch

Hrejivú posteľnú bielizeň u nás nájdete vo vyhotovení flanel (100 % bavlna). Okrem flanelovej posteľnej bielizne ponúkame vyhotovenie klasickej bavlny, krepu alebo bavlneného saténu či damašku. Inšpirujte sa výberom tých najobľúbenejších vzorov…