Vankúš Lan

Vychutnajte si dokonalé spojenie s prírodou, ktoré vám behom spánku zaistí nová kolekcia lanových lôžkovín. 

Lan v sebe odráža podstatu prírody. Vzduch, slnečný svit, dažďová voda a rosa sa skrývajú v každom vlákne, ktoré je tak zcela v súlade so zdravým životným štýlom. Lan poskytuje našej pokožke prirodzenú ochranu, umožňuje nášmu telu prirodzene dýchať a zároveň spolahlivo absorbuje náš pot. 


Lanová tkanina je obľúbená kvôli svojej chladivosti, pohodlí a čistote. Okrem svojej jednoduchosti a prírodnej podstate je prádlo prirodzene odolné voči škodcom a má jedinečné antibakteriálne vlastnosti. Lan priťahuje malé množstvo statickej elektriny a je vysoko odolný voči zvýšenej vlhkosti. Lanová tkanina dokáže absorbovať vlhkosť až do 20% vlastnej hmotnosti. 

Lanový vankúš je mäkký, ľahká a dokonale poddajný

  • Hmotnosť náplne: 1200 g
  • Náplň: 50% lan + 50% mikrovlákno 
  • Poťah: 20% lan + 80% bavlna, stabilitu výplne zaisťuje prešitie po celej ploche
  • Údržba: možno prať pri teplote 30°C (ibá látkov poťah)

Odporučenie k údržbe: Lan sa ako čistý prírodný materiál vyznačuje zvýšenou zrážanlivosťou a pri praní vo vode dochádza k zmenšeniu rozmerov. Pre zachovanie vlastností a predĺženie životnosti odporúčame zveriť čistenie lanových lôžkovín do rúk odborníkov. 

Lan patrí zcela jednoznačne medzi eco-friendly materiály, preto je kolekcia týchto lôžkovín dodávaná v látkovej taške z prírodného materiálu.