Zavřít

Kvalita výrobkov

- Čo určuje kvalitu posteľnej bielizne

- Reaktívne farby

- Rozdiely v kvalite posteľnej bielizne na českom trhu

- Prečo si vybrať posteľnú bielizeň Matějovský

ČO URČUJE KVALITU POSTEĽNEJ BIELIZNE

Pri výbere posteľnej bielizne sa vždy riaďte kvalitou priadze a hustotou vlákiennie gramážou. Kvalitná posteľná bielizeň je vyrobená z priadze s dlhými a tenkými vláknami, ktorá zaistí vysokú hustotu tkania, teda aj vyššiu pevnosť – aj napriek nízkej gramáži. Výrobcovia práve týmto spôsobom uvádzajú zákazníkov do omylu – prezentujú sa vysokou gramážou, ale na výrobu v skutočnosti používajú lacné priadze s krátkymi a hrubými vláknami, ktoré síce majú vysokú gramáž (hmotnosť), ale zato nízku hustotu vlákien, čoskoro sa strapkajú a nedržia pohromade. Kvalita tovaru tak zodpovedá nízkej cene; látka je priehľadná a životnosť výrobku je viditeľne kratšia. Firma Matějovský používa na výrobu posteľnej bielizne len kvalitnú priadzu. Napríklad pre bavlnu deluxe a krep deluxe používame priadzu v kvalite 30 NE, pre bavlnený satén 40 NE a v prípade švajčiarskeho prémiového saténu 60 NE.

Pozn.: NE je jednotkou jemnosti vlákna – čím vyššie číslo, tým dlhšie a tenšie vlákna a teda kvalitnejšia látka vo výsledku. Väčšina bavlnenej posteľnej bielizne na českom trhu je vyrobená z priadze v kvalite okolo 10 NE.

REAKTÍVNE FARBY

Na potlač ako jedni z mála výrobcov používame ekologické reaktívne farby, ktoré chemicky reagujú s vláknom, prefarbí ho do hĺbky a tým vytvorí veľmi dobré spojenie medzi farbivom a látkou. Tá sa tak ešte viac zošľachtí a farby potom aj po mnohých praniach zostávajú stále rovnako sýte a žiarivé. Tlač reaktívnymi farbami je kvalitnejšia, odolnejšia a tiež drahšia. Bežne používané a pochopiteľne lacnejšie pigmentové farby látku zafarbia iba na povrchu, výsledná potlač má potom sklon blednúť a tvrdnúť.

ROZDIELY V KVALITE POSTEĽNEJ BIELIZNE NA SLOVENSKOM TRHU

Na fotografiách je hneď na prvý pohľad zrejmý rozdiel v kvalite posteľnej bielizne, ktorý sa odvíja práve od použitej priadze.

Detail vľavo: Tenké a dlhé vlákna, ktorá používame pri výrobe, tvoria hustú, pevnú a na dotyk jemnú štruktúru. Látka je zošľachtená merceráciou, sanforizáciou a kalandrovaním.

Detail vpravo: Typický príklad bežne predávanej lacnej posteľnej bielizne, ktorá je vyrobená z krátkych a hrubých vlákien. Nezošľachtená látka vyzerá v podstate ako hrubá sieť, ktorá sa pri dennom používaní a pri praní ľahko poškodí či zdeformuje. Táto posteľná bielizeň má vyššiu gramáž než posteľná bielizeň vľavo.

Zaujímavé je, že gramáž porovnávaných výrobkov sa vo výsledku líši iba o 5 g/m2. Je to vlastne logické – dlhých tenkých vlákien je viac, ale sú ľahké a musia mať teda vysokú hustotu tkania, aby posteľná bielizeň nebola „priehľadná“. Vysoká hustota tkania (počet nití na m2) je veľmi žiaduca, pretože práve tá zaisťuje výslednú pevnosť látky. Nekvalitné hrubé vlákna majú, naopak, vyššiu hmotnosť, takže ich látka na m2 obsahuje menej, i keď má výrobok podobnú gramáž. Konečný rozdiel je však z hľadiska úžitkových vlastností úplne zásadný. Všimnite si, že práve informáciu o gramáži mnohí výrobcovia uvádzajú, ale údaj o kvalite priadze už chýba. Pred kúpou preto myslite na to, že samotná gramáž o kvalite posteľnej bielizne nehovorí takmer nič.

PREČO SI VYBRAŤ POSTEĽNÚ BIELIZEŇ MATĚJOVSKÝ

SKÚSENOSŤ A TRADÍCIESme česká firma, ktorá na našom trhu pôsobí od roku 1990. Za toto obdobie sme získali jedno z výsadných postavení nielen na domácom trhu, ale aj v zahraničí. Veľmi si vážime všetky ocenenia našich zákazníkov, vďaka ktorým sme 4× po sebe zvíťazili v súťaži SHOP ROKA, v kategórii Cena kvality – Bytové doplnky a dizajn.

ZÁRUKA KVALITYNaša posteľná bielizeň je certifikovaná a pravidelne kontrolovaná Štátnym skúšobným ústavom v Brne, ktorý garantuje jeho vysokú kvalitu.

LUXUSNÉ MATERIÁLYNa výrobu posteľnej bielizne používame výhradne kvalitné bavlnené priadze, ktoré majú dlhé a tenké vlákna. Tkanina je vo výsledku jemná, hebká a má vysokú hustotu vlákien, čo zaručuje vysokú pevnosť, hoci gramáž je nižšia. Pre bavlnenú a krepovú posteľnú bielizeň používame priadzu v kvalite 30 NE, pre bavlnený satén 40 NE a v prípade švajčiarskeho prémiového saténu 60 NE.

KVALITNÉ FARBY A TECHNOLÓGIA TLAČEAko jedni z mála výrobcov používame na tlač reaktívne farby, ktoré sú oproti bežne používaným pigmentovým farbám jemnejšie, žiarivejšie a ekologickejšie. Reaktívne farby prefarbia látku v celom vlákne, vďaka čomu je tkanina aj po vypraní stále hebká a farby zostanú sýte. Naše vlastné know-how pre technológiu tlače navyše tkaninu ďalej zošľachťuje.

NADČASOVÝ DIZAJNSpolupracujeme so svetovými dizajnérmi a zakladáme si na nadčasovom vzhľade. Pri väčšine posteľnej bielizne je na každej strane vankúša či paplóna iný vzor. Vďaka tomu je možné sa s posteľnou bielizňou viac vyhrať a obmieňať tak jej podobu. Posteľná bielizeň je síce nákladnejšia na výrobu, ale o to zaujímavejšia.

LICENČNÉ VÝROBKYAko jedna z mála firiem ponúkame širokú škálu licenčných výrobkov. Najpopulárnejší z nich je Krtko a Paul Frank, ktorých pozná takmer celý svet. Nájdete u nás však aj iné známe rozprávkové postavičky a filmových hrdinov (Snoopy, Hello Kitty, Krkouni).

ŠIROKÝ SORTIMENTKu všetkým vzorom posteľnej bielizne vyrábame kvalitné napínacie prestieradlá v rovnakých farbách, celú posteľ si tak môžete zladiť do jedného tónu. Pri vybraných vzoroch sú súčasťou ponuky aj iné bytové textílie a doplnky v rovnakom dezéne – predovšetkým luxusné prešívané prikrývky, dekoračné závesy alebo obrazy tlačené na bavlnenom plátne.

Skúsenosti a tradícia

v textilnej výrobe

Kvalitné materiály

a moderné technológie

Úpravy zadarmo

zakúpených obliečok

Doprava zadarmo

pri nákupe nad 3 000 Kč

TOPlist