Zavřít

Slovníček pojmov

Materiály a suroviny, z ktorých vyrábame posteľnú bielizeň, prechádza najrôznejšími zošľachťovacími procesmi, ktoré zvyšujú kvalitu a teda aj hodnotu výrobku. Tu sú vysvetlené tie najdôležitejšie z nich.

MERCERÁCIA

Mercerácia je proces zošľachtenia látky, pri ktorom dochádza k zmene štruktúry vlákna – redukujú sa otvorené plochy a vlákno je tak stabilnejšie. Mercerovaná látka získa prirodzený lesk, je pevnejšia, príjemnejšia na dotyk, menej sa zráža, netvoria sa hrčky a vytvára lepšie spojenie s použitými tlačovými farbami, ktoré sú vďaka tomu stále a pri praní neblednú.

SANFORIZÁCIA

Sanforizácia je mechanický proces „predvyzrážania“, ktorým sa dosiahne zníženie zrážavosti materiálu pri praní. Zrážavosť je tak redukovaná z 12 % na cca 4 %. Vďaka sanforizácii sa podstatne zlepšia úžitkové vlastnosti a tiež sa predĺži životnosť výrobku. Táto úprava tiež výrazne zvyšuje hodnotu výrobku.

KALANDROVANIE

Kalandrovanie je zošľachťovací proces, pri ktorom sa na textíliu pôsobí tlakom otáčajúcich sa hladiacich valcov. Táto úprava dodá látke hladký povrch s prirodzeným leskom, ktorý je veľmi jemný a príjemný na dotyk. Látky, ktoré používame pri výrobe posteľnej bielizne, prechádzajú niekoľkonásobným kalandrovaním, aby boli dosiahnuté tie najlepšie úžitkové vlastnosti.

ČESANÁ BAVLNENÁ PRIADZA

Česanie je proces, ktorý je zahrnutý do výroby kvalitnej bavlnenej priadze. Jeho cieľom je zbaviť bavlnenú priadzu krátkych vlákien, urovnať ju a zbaviť posledných výčnelkov, chýb a nečistôt. Česaná priadza je o poznanie jemnejšia a pevnejšia, vyznačuje sa prirodzeným leskom. Používame ju na výrobu luxusnej posteľnej bielizne a uterákov. Česaná priadza je v porovnaní s bežnou priadzou vďaka náročnému spracovaniu drahšia.

Skúsenosti a tradícia

v textilnej výrobe

Kvalitné materiály

a moderné technológie

Úpravy zadarmo

zakúpených obliečok

Doprava zadarmo

pri nákupe nad 3 000 Kč

TOPlist