Vankúš Tencel

Nová kolekcia lôžkovín Tencel je zárukou kvalitného spánku, ktorý určuje kvalitu celého nášho života. 

Tencel je obchodný názov pre tkaninu nazývanú lyocell. Ide o druh viskózy vyrobenej z rozdrvených drevených vlákien eukalyptu, resp. z buničiny, ktorá je na dotyk neuveriteľne mäkká a príjemná. Lyocellové vlákno je pevné, vysoko odolné, nekrčivé a mimoriadne rýchlo schne. Produkty vyrobené z lyocellového vlákna sú priedušné, prirodzene termoregulačné, výborne odvádzajú vlhkosť a sú nenáročné na údržbu. Vlákno je naviac prirodzene antibakteriálne a nepohlcuje pachy. 

Vankúš z rady Tencel je úžasne nadýchaný a mäkký. Vnútorná náplň chráni poťah z netkanej textílie, vybavený zipsovým uzáverom. Látkový poťah je rovnako snímateľný so zipsovým uzáverom a po celom obvode je zdobený dvojitou paspulou tyrkysovej farby. 

  • Poťah: 100% lyocell (Tencel)
  • Náplň: 30% lyocell (Tencel), 70% polyester

Vďaka unikátnym vlastnostiam lyocellového vlákna zabezpečí tento exkluzívny rad lôžkovín spokojný spánok v každom ročnom období. 

V neposlednom rade je dôležité vyzdvihnúť, že tencel/lyocell je materiál šetrný k životnému prostrediu. Pri jeho výrobe nie sú použité žiadne neodbúrateľné chemické látky a vlákno je naviac kompletne rozložiteľné. Vďaka týmto vlastnostiam je ideálny pre alergikov a jedincov so sklonom ku kožným problémom.