Garance dodání do Vánoc

Uterák Devon Beige tmavý

Keď sa spojí inovácia, najlepšie bavlnené priadze a funkčné vlastnosti, vznikne Evocotton. Prečo si prémiovú bavlnu novej generácie zamilujete na prvý dotyk?

  • hebkosť
  • jemnosť
  • vysoká absorpčná schopnosť
  • jednoduchá údržba
  • ekologická udržateľnosť 

Kľúčovým bodom k dosiahnutiu dokonalosti pri výrobe uterákov sú pevné a dlhé vlákna. U nás najznámejšou bavlnou s extra dlhými vláknami je Egyptská, ktorá sa pestuje na menej rozsiahlom území v údolí Nílu. Vlhká klíma a bohatá pôda vytvárajú ideálne podmienky na produkciu pevných dlhých vlákien. Ďalšie druhy bavlny s extra dlhými vláknami sú pestované v juhozápadnej oblasti USA, v Peru či v Austrálii, ale aj tu je produkcia obmedzená. A určite stojí za zmienku bavlna Egejská, ktorá má radu ďalších unikátnych vlastností, pre ktoré je využívaná pri výrobe luxusných textílii. 

A práve preto, aby nebola výroba kvalitných uterákov limitovaná obmedzenou produkciou unikátnej bavlny, vznikol projekt Evocotton. Jedná sa o zmes starostlivo vybraných bavlnených priadzí celosvetovej produkcie, mimo iné s prímesou bavlny Egejskej. Po aplikovaní výrobných zmien v rámci dlhodobého vývoja vznikla priadza so zhodnými úžitkovými vlastnosťami, ktorými sa pýšia tie najlepšie prémiové bavlny. 

Presne stanovený počet priadzí, pomer slučiek, technika tkania, spôsob šetrného farbenia a samozrejme konečné zušlachťovacie úpravy.

Gramáž: 600 g/m2

Farba: béžová (béžová tmavá)

Údržba: uteráky možno prať pri teplote 60°C, je možné sušiť prirodzene aj v sušičke pri použití šetrých teplôt. Neodporúčame prať s avivážou a žehliť. 

Uteráky Devon spĺňajú kritériá medzinárodnej certifikácie Oeko-Tex Standard 100.

Pútko na zavesenie je umiestnené na kratšej strane uteráku.