Uterák Devon Grey svetlý

Keď sa spojí inovácia, najlepšej bavlnenej priadze a funkčné vlastnosti, vznikne Evocotton. Prečo si prémiovú bavlnu novej generácie zamilujete na prvý dotyk?

  • hebkosť
  • jemnosť 
  • vysoká absorpčná schopnosť 
  • jednoduchá údržba
  • ekologická udržateľnosť

Kľúčovým bodom k dosiahnutiu dokonalosti pri výrobe uterákov sú pevné a dlhé vlákna. U nás najznámejšou bavlnou s extra dlhými vláknami je Egyptská, ktorá sa pestuje na menej rozsiahlom území v údolí Nílu. Vlhká klíma a bohatá pôda vytvárajú idálne podmienky k produkcii pevných dlhých vlákien. Ďalšie druhy bavlny s extra dlhými vláknami sú pestované v juhozápadnej oblasti USA, v Peru či v Austrálii, ale aj tu je produkcia obmedzená. A určite stojí za zmienku bavlna Egejská, ktorá má radu ďalších unikátnych vlastností, pre ktoré je využívaná pri výrobe luxusných textílii. 

A práve preto, aby nebola výroba kvalitných uterákov limitovaná obmedzenou produkciou unikátnej bavlny, vznikol Evocotton. Jedná sa o zmes starostlivo vybraných bavlnených priadzí celosvetovej produkcie, mimo iného aj s prímesou bavlny Egejskej. Po aplikovaných výrobných zmenách v rámci dlhodobého vývoja vznikli priadze so zhodnými úžitkovými vlastnosťami, ktorými sa pýšia tie najlepšie prémiové bavlny. 

Presne stanovený počet priadzí, pomer slučiek, technika tkania, spôsob šetrného farbenia a samozrejme konečné zušľachťovacie úpravy dodali uterákom vlastnosti, ktoré splnia všetky vaše očakávania. 

Gramáž: 600 g/m2

Farba: svetlo šedá 

Údržba: Uteráky možno prať pri teplote 60°C, je možné ich sušiť prirodzene aj v sušičke pri použití šetrných teplôt. Neodporúčame prať s avivážou a žehliť. 

Uteráky Devon spĺňajú kritériá medzinárodnej certifikácie Oeko-Tex Standard 100

Pútko na zavesenie je umiestnené na kratšej strane uteráku.